OGL

PIĄTA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023

Błogosławiona Krew Jezusowa! – Na wieki błogosławiona!

Wspólnoto parafialna!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Zwykle 26 marca w Kościele polskim przypada Dzień modlitw za więźniów z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta o godz. 18:00 – serdecznie zapraszam!

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Zmiana Tajemnic Różańcowych, po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18:00.

5. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Zakładając, że wielu parafian przed świętami wielkanocnymi już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić – zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi.

6. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

7. Dziękuje tym osobom, które pomogły mi przez złożone ofiary, bądź ofiarowane produkty przygotować stół na minione rekolekcje, za okazaną pomoc staropolskie  Bóg zapłać.

8. Przy ołtarzy Krzyża Pana Naszego Jezusa Chrystusa ustawiona jest skarbona, do której możesz wrzucić ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego i na nowy paschał.

9. Wszystkim naszym parafianom i przyjaciołom naszej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa, a chorych zapewniamy o pamięci modlitewnej.

10. UWAGA 🙂 W NIEDZIELĘ 2 KWIETNIA od godz. 10:00 do 13:00 ZAPRASZAMY  na III WARMIŃSKI JARMARK WIELKANOCNY . Miejsce jarmarku- plac przy kościele sanktuaryjnym- W IMIENIU ORGANIZATORÓW serdecznie ZAPRASZAMY:)

11. Zapraszamy do uczestnictwa w „MISTERIUM PASCHALNYM” w parafii Chrystusa Króla w Węgoju. Wyjazd, łącznie z zapewnieniem transportu / autobus/organizuje Spółdzielnia Socjalna w Bisztynku. Wyjazd w sobotę 1 kwietnia z pod naszego kościoła o godz. 17:30. Zapisy tylko do  środy pod nr telefonu 660425924.