OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 marca 2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych celebrowanych w naszych parafiach:
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • Paluzy o 15:30, Msza św. o 16:00
      • Grzęda o 17:00, Msza św. o 17:30
      • Bisztynek o 17:15, Msza św. o 18:00
    • Gorzkie Żale w niedzielę:
      • Bisztynek – 17:15 (z kazaniem pasyjnym)
      • Paluzy – przed Mszą świętą
      • Grzęda – przed Mszą świętą
      • Troszkowo – przed Mszą świętą
  2. W trakcie Wielkiego Postu po drodze krzyżowej w Bisztynku, na Mszy świętej gromadzimy się przy ołtarzu Cudownego Krzyża Pana Jezusa.
  3. W czwartek (7 marca) przypada pierwszy czwartek marca. Z tej racji od 17:30 w Bisztynku wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne w intencji powołań i za powołanych. Do modlitwy zaprasza Wspólnota Najdroższej Krwi Chrystusa.
  4. W piątek (8 marca) przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o wszystkich Paniach – zarówno starszych, jak i młodszych. Tego podczas wieczornej Mszy świętej będziemy się modlić właśnie w ich intencji – o Boże łaski dla żyjących, zaś dla zmarłych o życie wieczne.
  5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się od 14 do 17 marca, a poprowadzi je ks. Kamil Wyszyński– Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży z Olsztyna.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku: Gość Niedzielny z Posłańcem Warmińskim oraz nasz Biuletyn Parafialny.